780-lecie Elbląga w ZST!

Dnia 12 maja 2026  roku gościliśmy w murach naszej szkoły Prezydenta Miasta Elbląga, dr Michała Missana oraz Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu, Panią Agnieszkę Antoniuk-Rumak. 
Pan Prezydent dokonał uroczystego odsłonięcia oraz przecięcia wstęgi przy muralu przedstawiającego kamieniczki, stworzonego przez uczniów w ramach obchodów 780-lecia nadania praw miejskich Elblągowi.
Mural przedstawiający kamieniczki stworzyły Michałek Abigail, Szawara Amelia, Gniazdowska Zuzanna, Aszkielowicz Zuzanna, Falkowska Maja, Jakubek Maja, Krupinski Zuzanna i Lasota Olga.
Z kolei ikonografię upamiętniającą 780-lecie nadania praw miejskich Elblągowi wykonali Ines Banasik i Konrad Gnysiński według projektu swojej nauczycielki.
 
Dziękujemy, że mamy w naszej szkole tak zdolną młodzież!
 
 
Przejdź do treści