„Matematyka łączy pokolenia” – konferencja studencka w ANS – 15.05.2026

15.05.2026 roku uczniowie klas 1b, 2a, 3b, 3c uczestniczyli w kolejnej edycji studenckiej konferencji „Matematyka łączy pokolenia” zorganizowanej przez Akademię Nauk Stosowanych w Elblągu. Uczestników i prelegentów serdecznie powitali: dr inż. Jerzy Buriak, Prorektor ds kształcenia ANS w Elblągu oraz dr Agata Rychert,  Dyrektor Instytutu Politechnicznego. Uczniowie wysłuchali bardzo ciekawych mini wykładów, podczas których zaprezentowano obecność królowej nauk w życiu codziennym, sztuce, medycynie a nawet Formule 1. Usłyszeli, że promocje w sklepach, na stacjach benzynowych itp. nie zawsze są opłacalne, a zamawiając pizzę warto przeliczyć jej powierzchnię kwadratową 😉 No cóż. Nie każdy lubi i rozumie matematykę, jednak możliwość udziału w takich wydarzeniach pozwala ją odrobinę polubić.
Przejdź do treści